Úvod

Bylo, nebylo? Ale bylo. Ale již strašně dávno. Byla to léta padesátá a šedesátá, dnešními historiky označovaná jako léta komunistické totality.
My jsme v těchto létech prožívali léta studií a našeho někdy šťastného, někdy i nešťastného mládí. Pro nás to byla většinou ta nejkrásnější léta našeho života.
Na podzim 1954 jsme se sešli ve velké posluchárně na Poříčí 5 a pak jsme to spolu táhli skoro celých 6 let. Větší část, stavařská, skončila studium začátkem roku 1960, Ti co studovali architekturu pak v červnu 1960.
Protože po celou dobu studia jsme to všichni vedli pohromadě v dobrém i zlém, jak to tak bývá, tak jsme se zase začali scházet nejprve po deseti a pak po pěti letech a pak již každý rok. Přerušil nám to až koronavirus. Je nás však stále méně a v roce 2023 jsme konstatovali, že další sjezdy se již nepodaří svolat. Většina z nás má již nějakou tu uzemňující diagnozu a organizovat sjezd už nelze.  


Jak jde čas, tak i ty naše stránky stárnou a nechtějí fungovat tak, jak by měly. Přestala zcela fungovat kapitola pokračování, kam jsem dával fotky ze sjezdů. Všechny fotky najdete v mých albech na Rajčeti, na které uvádím odkaz, který si musíte na prohlížeč přenést, či opsat. Různé zpracování fotek odpovídá tehdejšímu mému vzdělávání se v tvorbě webových stránek.  

https://hajnik.rajce.idnes.cz

Dokud jsem však živ a bude mi to jakž takž myslet, pokusím se webovou stránku udržovat v chodu tak, aby se mohli ještě žijící spolužáci na své vzpomínky podívat. Vzhledem ke zdravotním problémům nejsem ale schopen již stránky nějak více doplňovat a upravovat a snažím se jen je spravovat. Proto také uvádím poslední spojení s FTP protokolem - 21.03.2024

počítadlo.abz.cz